Zaloguj się Załóż konto
Schowek (0)
wyszukiwanie zaawansowane
Ogrzewanie, Klimatyzacja, Wentylacja - Kraków
» » Jak usunąć glony w oczku wodnym?

Producenci

Kontakt

 • MARAX R. Raj Sp.Jawna
  NIP: 678-00-58-684
 • E-mail:biuro@marax.pl
 • TelefonTomasz 12 643-66-01 w.21
  Serwis 12 643-66-01 w.30
  Części zamienne 12 643-66-01 w.23
 • Fax12 642-27-80
 • Gadu Gadu5662279
  20173258
 • Godziny działania sklepuWiosna - Lato (1.03 do 30.09): Poniedziałek - Piątek = 8.00 - 17.00 Sobota = 8.00 - 13.00 Jesień - Zima (od 1.10 do 28.02): Poniedziałek - Piątek = 8.00 - 17.00 Sobota = nieczynne

Reklama

 • TANIA GLEBOGRYZARKA

Partnerzy

Słoneczne ogrody

Jak usunąć glony w oczku wodnym?

Data dodania: 10-08-2010
preparat do zwalaczania glonów w oczku wodnymOczka wodne są fascynującą ozdobą naszych ogrodów. Rośliny żyjące w oczku i na jego obrzeżach nie służą tylko jako elementy dekoracyjne, wiele ważniejszą ich rolą jest ekologiczne zapewnienie naszemu zbiornikowi równowagi biologicznej. Glony zaliczają się do niewielkich roślin, będąc całkiem naturalną częścią składową biotopu. Jednak jeśli mają okazję rozmnażania się w sposób masowy, korzystają z tego, stwarzając dla nas wielki problem. Negatywnym wpływem może tu być zmętnienie wody, tzw. efekt zielonej wody, lub pogarszające się parametry wody. W przypadkach ekstremalnych glony do tego stopnia zanieczyszczają wodę, że mogą zagrażać życiu znajdujących się tam ryb i roślin. Najlepszym sposobem na zwalczanie glonów jest zapobieganie i nie dopuszczanie do ich powstawiania. O zastosowaniu najlepszej profilaktyki możecie się dowiedzieć z różnych poradników, pozbywając się jednocześnie problemów z nieproszonymi gośćmi. Poza tym podamy Wam wskazówki, jak szybko i pewnie opanować plagę glonów w sposób naturalny i chroniący środowisko. Cieszmy się zatem pięknem oczka z krystalicznie czystą wodą.

Jak powstają glony? Glony potrzebują do właściwego wzrostu takich samych warunków jak i inne rośliny wodne: zawarte w wodzie substancje odżywcze, światło, w ciągu dnia dwutlenek węgla a w nocy tlen. Glony zaliczane są do organizmów roślinnych, które nie mając zapotrzebowania na jakieś szczególne warunki – rozmnażają się ekstremalnie szybko.

Kwitnięcie wody wiosną Na początku wiosny glony są pierwszym odbiorcą substancji odżywczych zawartych w wodzie. Przy niskich temperaturach rosną one niestety najczęściej szybciej niż nasze rośliny wodne. Sprzyja to masowemu rozmnażaniu glonów w porze wiosennej – „zakwit glonów”. W nienaruszonym biologicznie środowisku wodnym o stabilnych parametrach wody nie ma powodu do zmartwień, ponieważ równowaga biologiczna reguluje się szybko sama. W takich warunkach nasze rośliny wodne stwarzają konkurencję dla glonów, zaczynają bujnie rosnąć, pobierając z wody substancje odżywcze.

preparat na glony w stawach rybnych

WIREXIM Aglon 0,25l
płyn na glony w stawie wodnym

cena:  
34 zł

preparaty do oczek wodnych

WIREXIM Aglon 1l
płyn na glony w oczku wodnym

cena: 
92 zł


Plaga glonów jest nie tylko mało estetycznym widokiem, lecz także ma bardzo negatywny wpływ na środowisko wodne i jego mieszkańców. W ekstremalnych przypadkach glony rozmnażają się tak mocno, że powodują zachwianie ważnych dla całego podwodnego świata parametrów (np. nocą spada zawartość tlenu w wodzie). Następstwem tego procesu jest obumieranie życia w naszym stawie. Gdy glony przybierają wielkość plagi, przyczyną jest najczęściej nadmiar substancji odżywczych w wodzie. Zdarza się to najczęściej przy zbyt gęstej obsadzie ryb, karmieniu złej jakości pokarmami, które są źle przyswajane przez ryby, zbyt dużej ilości mułu i obumarłych resztek roślin na dnie zbiornika. Przenawożenie i brak roślin wodnych, które konkurują z glonami w zdobywaniu substancji odżywczych również wzmaga rozwój glonów. Skuteczne zapobieganie rozrastaniu się glonów znaczy przede wszystkim unikanie nadmiaru substancji odżywczych w wodzie.

W przypadku jeśli już dopuścimy do tego że nad naszym oczkiem wodnym kontrolę przejęły glony jedynym rozwiązaniem będzie użycie preparatu: WIREXIM AGLON jest preparatem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Naturalnie balansuje skład chemiczny wody, poprawia klarowność wody oraz podnosi przyswajanie składników pokarmowych przez rośliny. Skład i delikatny sposób działania preparatu skutecznie poprawia klarowność wody nie mając negatywnego wpływu na żyjące w zbiorniku ryby, florę i roślinność wodną.

Korzyści płynące z zastosowania AGLON: czysty i łatwy w użyciu, dozowanie dostosowane do każdego rodzaju zbiornika wodnego, nie można go przedawkować, bezpieczny dla ryb, roślin, ludzi, zwierząt i flory wodnej.

 
zobacz pełną ofertę na:
 Preparaty do oczek wodnych 


 
Przejdź do strony głównej
Dostępne metody płatności on-line w sklepie MARAX:
W marax.pl możesz zapłacić online
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl