Zaloguj się Załóż konto
Schowek (0)
wyszukiwanie zaawansowane
Ogrzewanie, Klimatyzacja, Wentylacja - Kraków
» » Kiedy jest najlepszy czas na wysiew trawy?

Producenci

Kontakt

 • MARAX R. Raj Sp.Jawna
  NIP: 678-00-58-684
 • E-mail:biuro@marax.pl
 • TelefonTomasz 12 643-66-01 w.21
  Serwis 12 643-66-01 w.30
  Części zamienne 12 643-66-01 w.23
 • Fax12 642-27-80
 • Gadu Gadu5662279
  20173258
 • Godziny działania sklepuWiosna - Lato (1.03 do 30.09): Poniedziałek - Piątek = 8.00 - 17.00 Sobota = 8.00 - 13.00 Jesień - Zima (od 1.10 do 28.02): Poniedziałek - Piątek = 8.00 - 17.00 Sobota = nieczynne

Reklama

 • Wąż ogrodowy Cellfast 6 warstw, nie gnący się i nie łamiący, śre

Partnerzy

Słoneczne ogrody

Kiedy jest najlepszy czas na wysiew trawy?

Data dodania: 09-05-2011

Kiedy jest najlepszy okres na siew trawy
 Tęsknimy za wiosną coraz bardziej, tegoroczna zima, bowiem, zbyt mocno dała nam się we znaki. Chcielibyśmy już, by nasze place i ogrody zazieleniły się. I choć do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, tradycyjnie powraca pytanie, kiedy jest najlepsza pora na wysiew trawy. Termin siewu traw, to czas od połowy kwietnia do czerwca i od połowy sierpnia do października. W okresach tych są odpowiednie warunki dla kiełkowania roślin (duża wilgotność powietrza, temperatury od 10-20 st. C).

Można siać kiedy indziej ?
Pewnie, zastanawiasz się, czy w innym terminie nie można dokonać wysiewu trawy? Otóż, jeśli mamy możliwość sztucznego nawadniania, to jest szansa, że wysiew w innych, niż wymienione wyżej okresach, zakończy się sukcesem. Warto wiedzieć, że aby uzyskać odpowiednią gęstość trawy, należy wysiać 1 kg nasion na 30-40 m kw. powierzchni. Trawę wysiej ręcznie lub przy użyciu specjalnego siewnika. Najlepiej w bezwietrzne i pochmurne dni. Połowę nasion wysiej idąc wzdłuż, a połowę w poprzek trawnika. Po wysiewie należy delikatnie zgrab i wyrównaj powierzchnię, by wymieszać nasiona z ziemią. Następnie dociśnij nasiona do podłoża wałem o ciężarze około 70 kg. Po wykonaniu tych czynności, podlej ziemię małym strumieniem wody, tak, by nie spłukać nasion. Pamiętaj, aby podłoże utrzymywać cały czas w stanie wilgotności, gdyż – szczególnie na początku – nawet krótkotrwała susza może zaszkodzić kiełkującej trawie. Po około 2 tygodniach oczekuje rezultatu swojej pracy – pojawienia się liści traw.

Przygotowanie: Posianie trawy na kawałku ziemi nie jest trudne, ale wymaga odrobiny wiedzy. Trawę sieje się na odpowiednio przygotowanym gruncie, o tym jak przygotować grunt do zasadzenia trawy oraz jak siać samą trawę w tym artykule.

Jak posiać trawę – zacznijmy od przygotowania gruntu. Do dobrego posiania trawy nie wystarczy tylko przekopać ziemię aby była spulchniona, trzeba także pozbyć się wszystkich chwastów jakie na niej rosną z korzeniami. Przygotowanie gruntu do posiania trawnika więc nie jest procesem jedno dniowym lecz rozciągniętym na okres nawet dwóch tygodni. Na początku trzeba wypalić wszelkie chwasty i wszystko na danym gruncie za pomocom środka chemicznego. Do wypalania chwastów jest bardzo wiele dostępnych różnego rodzajów środków o których już pisałem.

Co z chwastami? Gdy chwasty zostaną wypalone wraz z korzeniami czyli po jakimś tygodniu do dwóch tygodni czasu, należy przekopać ziemię lub ją lekko zagrabić. Następnie po spulchnieniu zewnętrznej warstwy ziemi przechodzimy do siania trawy. Sianie trawy wykonuje się powierzchniowo a nie jak w przypadku sadzonek wkłada się nasiona pod ziemię.

Jak siać ? Trawę sieje się na zasadzie rozpylenia na gruncie wody z nawozem z zarodnikami trawy. Dokładnie pokrywa się całą powierzchnię gruntu gdzie ma rosnąć trawa tym roztworem. Trawa zacznie wybijać bardzo szybko. Ziemia po wypaleniu staje się neutralna po okresie jaki został wymieniony na opakowaniu środka do wypalania chwastów.

Gdy trawa zaczyna rosnąć potrzeba jej wilgoci, na początku warto dbać o to aby zawsze miała on odpowiednią ilość wody. Jest to szczególnie ważne podczas wzrostu i rozwijaniu systemu ukorzenienia trawy. Najlepszy okres na zasadzenie trawnika jest to oczywiście wiosna, można to jednak robić także latem i jesienią. Ważne aby zdążyć przed przymrozkami i pogodą w której będzie zbyt wilgotno.  
 


zobacz pełną ofertę na:
 Nasiona TRAWY 


tagi dla wyszukiwarek: trawa, nasiona traw, trawniki, wysiew trawy, kiedy siać trawę, trawka, trawy z Iławy, nasiennik turek, graminex, jak siac trawę, jak przygotować podłożę pod trawę.


 
Przejdź do strony głównej
Dostępne metody płatności on-line w sklepie MARAX:
W marax.pl możesz zapłacić online
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl