wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » AKTUALNOŚCI » Czas na świąteczne wędzonki z wędzarniami domowymi Borniak

Czas na świąteczne wędzonki z wędzarniami domowymi Borniak

Data dodania: 13-04-2020

Czas na świąteczne wędzonki z wędzarniami domowymi Borniakalt
 

Każdy z nas ma już dość zatrutej żywności ze sklepów. Wędliny, które kupujemy są faszerowane trującymi związkami azotynu sodu czy potasu, smarowane tzw. dymem wędzarniczym, mają w sobie polepszacze smaku. Efekt? Nierzadko wędlina zawiera tylko 60-70% mięsa, a nawet te "z wyższej półki" mają szkodliwe dodatki. Za dobra wędlinę, którą można kupić w małych tradycyjnych sklepikach zapłacimy już kilkadziesiąt złotych ale zdrowie nie ma ceny.
Obecnie możesz sobie pozwolić na zrobienie pysznej, smakowitej wędzonki we własnym zakresie. Okazuje się, że przepisy nie są skomplikowane a samo wędzenie mając wędzarnię Borniak jest bardzo łatwe. I do wykonania jest potrzebny zaledwie mały skrawek terenu, taki sam jak na zrobienie wiosennego grilla.

 

Wedzarnia elektryczna Borniak   wędzarnia borniak w trakcie wędzenia
JAK WĘDZIMY WĘDZONKI W WĘDZARNI BORNIAK 3:


Dymienie jest nierzadko mniejsze niż z grilla, a do ciebie należy tylko przygotowanie wędzonki (wcześniejsze zamarynowanie, lub tylko zasolenie mięsa), wsadzenie jej do siatki wędzarniczej i... włożenie do wędzarni Borniak. Potem masz za zadanie kilka prostych rzeczy: nastawiasz pokrętłem termostat na żądaną temperaturę (na początku 40-50 stopni C, a po dwóch godzinach zwiększasz do 80-120 st.C w zależności od rodzaju i wagi wędzonki), wsypujesz do podajnika wiórki drewna owocowego lub liściastego), naciskasz przycisk pracy podajnika wiórek i grzałki  a następnie... idziesz do innych zajęć.

alt

W międzyczasie tylko doglądasz wędzonek oraz sprawdzasz wodę w naczyniu, do których spadają tlące się wiórka.
Po kilku godzinach (zwykle po 4-5) masz pyszną deskę zdrowych, smakowitych wędzonek  - dla swojej Rodziny JESTEŚ WIELKI!

WĘZONKI bORNIAK

www.agrofakt.pl


RODZAJE WĘDZARNI ELEKTRYCZNYCH BORNIAK 3:


Wędzarnie elektryczne Borniak są wykonane w dwóch wersjach i w kilku wariantach. Po pierwsze wędzarnie Borniak dzielimy w zależności od wielkości komory wędzarniczej na 70 litrową (podstawowa, analogowa wersja wędzarni to UW-70), w której możemy przygotować do 10 kg pysznych wędzonek lub na 150 litrową (podstawowa, analogowa wersja to UW-150), w której zrobimy aż do 20 kg wędzonek.
Poniżej proporcja wielkości komory wędzarni 70-litrowej przy UW-70 i wędzarni 150-litrowej przy UW-150

altNastępnie jak już wiemy jaką chcemy wielkość wędzarni Borniak to wybieramy sobie wersje w zależności od rodzaju automatyki, czyli wersję cyfrową (UWD-70, UWD-150), wersję cyfrową INOX ze stali nierdzewnej (UWDS-70, UWDS-150).
Automatyka wędzarni Borniak: analogowa i cyfrowa.

 

alt


Ostatnią wersją są tzw. smokery czyli wędzarnie elektryczne Borniak do amerykańskiego barbecue; smokery są wykonane w wersji cyfrowej i w obudowie z alucynku (BBD-70, BBD-150) lub smoker w obudowie INOX (BBDS-70, BBDS-150):
Poniżej są wszystkie wędzarnie Borniak w zależności od wersji, oraz wariantów:
https://www.marax.eu/wedzarnie-elektryczne-c-195_232.html

 

alt


Wybierając wędzarnię Borniak pomyśl o dodatkach i oprzyrządowaniu. Mimo, że sama wędzarnia jest wyposażona prawie we wszystko co potrzebujesz do wędzenia to biorąc pod uwagę tylko nawet dostawę w jednej przesyłce za którą nie płacisz to nie musisz się złościć, że coś brakuje.
Do samej wędzarni Borniak modelu UW-70 lub UW-150 można dokupić tzw Zestawy Wędzarnicze ZS, które są znacznie tańsze w Zestawie niż w późniejszym zakupie pojedyńczych elementów:

Mając juz zakupioną wędzarnię Borniak wraz z dodatkowym Zestawem przeglądnij jeszcze dodatkowe elementy wędzarnicze. Możesz dokupić różne elementy wędzarnicze, siatki czy igły wędliniarskie, strzykawki do nakłuwania mięsa, itp.

UWAGA: promocja ograniczona czasowo - tylko do konca maja 2022 roku:

PRAWDZIWE RATY 0% NA WĘDZARNIE BORNIAK!

Co to znaczy: to znaczy, że kupując teraz na raty 0% po 10 miesiącach spłacania np. wędzarni za 2599 zł brutto , płacisz ... 2599 zł !!!
Skorzystaj z okazji, popatrz:

https://www.marax.eu/wedzarnie-borniak-c-195.html

 

alt

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii AKTUALNOŚCI

Metody płatności

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu